Обов’язки споживача

Дотримання обов’язків, які покладені на користувача електроенергії, являється гарантією користування наданих йому можливостей, які описані в законі «Про ринок електроенергії» та іншими нормативними документами. Виходячи з цього, кожен споживач повинен знати та розуміти свої основні обов’язки.

Основними серед них являються:

 1. Користувач має право використовувати електроенергію та надані йому послуги на основі підписаного договору.
 2. Платити за спожиту енергію на відповідні послуги, які прописані у договорі.
 3. При несплаті вартості спожитої енергії, припинити споживання електроенергії у відповідності з договором.
 4. Оплачувати рахунки, які постачальник виставив на підставі актів про порушення умов співробітництва.
 5. Дотримуватися основних правил використання приладів та правил безпеки під час використання електричних, побутових приладів, нормативних документів та договору.
 6. Тримати у належному стані та гарантувати безпечне використання всіх електричних установок та приладів, яких вимагають нормативні документи.
 7. Регулювати у встановленому законодавством порядку, технічне забезпечення розподілу електроенергії з оператором.
 8. У разі виявлення недоліків у роботі вимірювальних засобів, негайно повідомляти операторові систем.
 9. Гарантувати безперебійний доступ операторам постачальника до об’єкта споживання для проведення технічної перевірки та справності засобів комерційного обліку, електричних установок та тому подібне.
 10. Забезпечувати операторам систем доступ до розрахункових комерційних приладів, які встановлені на об’єкті для визначення показів та комерційного обліку.
 11. Не більше ніж за 20 робочих днів до припинення використовування послуг електроенергії, у письмові вигляді повідомити про своє рішення постачальнику, оператора системи, розрахуватися з рахунками за електрику, включаючи останній день дії договору.
 12. При виявлені порушень, вживати заходи для своєчасного їх усунення.
 13. Не допускати без облікове користування енергії, при необхідності відшкодувати постачальнику завдані збитки.

При порушеннях у схемах облікового записи, пошкоджені або викрадені розрахункові прилади, що вимірюють обсяг використаної енергії, їх ремонт, заміна або технічна перевірка відбувається виключно за рахунок користувача.

Ті користувачі, які мають додаткове джерело живлення, таке як електроустановка, мають в обов’язковому порядку повідомляти про це постачальнику послуг та зазначати це у договорі, адже оператори систем беруть на себе відповідальність за справність та належний стан обладнання і його своєчасний запуск. Збитки нанесені за рахунок незаконного запуску інших систем або джерел живлення, покриваються за рахунок їх власника.