ЕІС-коди

Український ринок електроенергії на даний момент зазнає значних змін. Згідно з вимогами діючого закону, наша країна стала учасником системи кодування в Європі. Завдяки цьому, кожний споживач або точка ринкового обліку має відкрити особистий EIC-код.

ЕІС-код – позначає енергетичну ідентифікацію кожного клієнта на ринку електроенергії або точку обліку. Його відкриття є обов’язковим для кожного, тому його отримання являється безкоштовним. Це є необхідною умовою для постачання побутової та не побутової енергії споживачеві.

Дані коди необхідні для того, щоб гармонізувати обмін даними між учасниками енергетичного ринку.

Не так давно на території нашої країни діяло два Органи, які могли видавати EIC-коди:

  1. ДП «Енергоринок» в області електроенергетики (код 62).
  2. ПАТ «Укртрансгаз» – газ. (56).

Але Постанова НКРЕКП No45, яка була прийнята 19 червня 2018 р передбачила, що впродовж місяця з моменту набирання чинності в жовтні 2018 року, буде проводитися передача обов’язків місцевих органів видачі EIC-кодів від організації «Енергоринок» до «Укренерго».

Що потрібно для отримання EIC-коду?

В пункті 10 Постанови, яка була прийнята 14.03.2018 року «Про затвердження Правил роздрібного ринку» оператор при підписанні договору з кожним споживачем, в якому йдеться про отримання послуг по розподілі електроенергії, надає всім точкам та існуючим споживачам ЕІС-коди, згідно з установленим порядком, який передбачений в Кодексі (ККО), який раніше був обговорений в постанові НКРЕКР No 311 від 14.02.2018 р.

Пункти ККО 5.3 глави 5 до розділу ХІІ передбачають надання ЕІС-кодів всім точкам через ОСР. Це необхідно зробити до 19.10.2018 року.

На даний момент, є деякі організаційні питання та затримка пов’язана з реформацією електроенергетичного ринку. Тому на даний час ні один з ОСР не має ліцензії на ведення подібної діяльності. Тому необхідні коди клієнтам буде присвоєно пізніше.